Маркування імпортних шин

21.04.2014

  • В даний час в світі відзначається концентрація виробництва шин у великих виробників. Концерни BRIDGESTONE, MICHELIN, GOOD YEAR знаходяться в трійці лідерів шинного бізнесу. На їх частку припадає понад 50% випущених в світі шин. На українському ринку покупцям пропонуються сотні типорозмірів шин зарубіжного виробництва. Слід зазначити, що позначення та маркування вітчизняних і зарубіжних шин по окремих позиціях збігається, хоча серед них є і характерні відмінності. Всі написи на боковинах імпортних шин, незалежно від того, в якій країні вони виготовлені, виконуються англійською мовою.

  • Шини зарубіжних фірм-виробників мають позначення, що відповідають євростандарту, американським стандартом (вимогам департаменту транспорту США), або подвійниму Євроамериканському стандарту. Перераховані стандарти проставляються на боковині шини літерним позначенням. Буква «Е», обведений в кружок з двома цифрами вказує, що шина перевірена на відповідність європейському стандарту безпеки - Правилу №30 Європейської економічної комісії (ЄЕК) ООН.
  • В даний час європейським країнам дано право проводити випробування і привласнювати знак і номер технічного контролю для автомобільних шин. Індекс в кружечкі - умовний номер країни, де комісія повела перевірку. Наприклад, Е3 - Італія, Е5 - Швеція. П'ятизначний (в деяких випадках, шестизначний) індекс, означає номер сертифікату, що свідчить про позитивні результати перевірки і виданий тією країною, яка здійснювала цю перевірку. Американський стандарт має позначення DOT (Department of Transportation).

  • Якщо шини сертифіковані за подвійним стандартом, то на боковині є позначення Е і DOT. Таке позначення зустрічається часто, так як європейські фірми-виробники шин поставляють їх в США. Перш за все, розглянемо маркування шин, діючи в Європі (рис.): 205 / 55R15 87V - розмір шини і її технічна характеристика, де:
Маркировка            шин
1. Виробник (марка чи фірмовий знак)
1а. Найменування продукції
2. Позначення типорозміру
205 = ширина шини в мм
55 = відношення висоти до ширини в %
= радіальна конструкція
15 = діаметр диска в дюймах
3. 87 = показник середньої вантажопідйомності (Load Index)
V = символ швидкості 
4. Tubeless - безкамерна
5. Країна-виробник
6. Показник США дли граничної вантажопідйомност
(max. Load rating) (545 кг на колесо = 1201 фунт), причому 1 фунт відповідає 0,4536 кг
7. Tread: під протектором знаходяться 5 шарів • (1 шар району (штучного шовку), 3 шари стального корду, 1 шар нейлону) Sidewall: внутрішня частина шини складається з • 1 шару району (штучного шовку)
8. Обмеження США для максимального тиску повітря 44 Y (psi) (1бар-14,5 psi)
9. Е шина відповідає вимогам ЕСЕ R30 (норматив по ЕСЕ) 4 = код країни, в якій проводилося випробування (тут: Голландія)
10, 11, 12.США: гарантія виробника шин по виконанню певних показників якості в порівнянні з встановленими законом нормативами випробувань стандартних шин • Treadwear; відносний очікуваний кілометраж пробігу в порівнянні зі спеціальним стандартним тестом США • Traction: А, В або С-здатність шини до гальмування на вологому дорожньому полотні • Temperature: А, В або С - термостійкість шини при високих швидкостях на випробувальному стенді. З задовольняє нормативним вимогам США (PMVSS 109)
13. Номер допуску згідно ЕСЕ R 30
14. Department of Transportation (Міністерство транспорту США, відповідальне за нормативи безпеки шин)
15. Код виробника:
• шинний завод
• типоразмір шини
• варіант виконання шини
• дата виготовлення (тиждень виготовлення / рік виготовлення)

Повернення до списку